Bukmacher PZBuk – opinie – czy warto założyć konto i grać w PZBuk?

Bukmacher PZBuk to dziewiąty podmiot, który otrzymał zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych online w Polsce, a jego serwis wystartował dość niedawno – we wrześniu 2018 r. Jaki jest pomysł bukmachera na wyróżnienie swojej oferty w dość już licznym (i stale się powiększającym) gronie konkurentów? Czy warto zawierać zakłady sportowe akurat w PZBuk? Opinie graczy nie zawsze są obiektywne – za to u nas znajdziesz rzeczową analizę i łatwiej podejmiesz właściwą decyzję, u którego bukmachera najlepiej grać.

Jaki jest w PZBuk bonus na start?

pzbuk bonusNie masz jeszcze konta gracza u bukmachera i zastanawiasz się, czy nie zarejestrować się w PZBuk? Bonus powitalny to coś, co może Cię do tego przekonać. Otóż przygotowany przez PZBuk bonus to gratyfikacja od depozytu, która wynosi 150% jego wartości. W 3 krokach wygląda to tak: dokonujesz wpłaty na określoną kwotę, aktywujesz bonus i grasz za łączną stawkę (depozyt plus bonus). Pamiętaj jednak, że aby otrzymać od PZBuk bonus, trzeba mieć zweryfikowany numer telefonu. Wypłata środków bonusowych możliwa jest po spełnieniu warunków obrotu, czyli dokonaniu 4-krotnego obrotu kwoty wpłaty i bonusu przy zachowaniu określonego kursu minimalnego i muszą to być zakłady wielokrotne. Bonus PZBuk ma tez sprecyzowany termin ważności – od momentu jego aktywowania gracz ma 60 dni na dokonanie wymaganego obrotu.

 

Jak działa w PZBuk kod bonusowy?

Podczas rejestracji nowego konta warto także wpisać specjalny kod bonusowy. PZBuk może nagrodzić Cię wtedy dodatkowym bonusem, np. punktami, które wymienisz w sklepie gracza na stronie internetowej bukmachera na freebety czy inne korzystne prezenty. Skąd w takim razie wziąć działający w PZBuk kod bonusowy? Nic prostszego, szukaj w Internecie – na stronach tematycznych dotyczących zakładów bukmacherskich lub po prostu wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, w tym przypadku może to być np. „PZBuk kod bonusowy” czy bardziej sprecyzowane „PZBuk kod bonusowy 2019” (podając oczywiście bieżący rok). Prawidłowy i aktualny kod należy następnie wpisać w przeznaczone do tego celu pole w formularz rejestracyjnym w serwisie bukmachera.

Jaki jest w PZBuk bonus dla stałych graczy?

W porównaniu do konkurencji bukmacher PZBuk dość rzadko organizuje promocje dla swoich użytkowników. Oczywiście warto monitorować nowości w tym zakresie, bo czasem zdarzają się tu np. darmowe zakłady czy bonusy dla aktywnych typerów. Jeśli natomiast chodzi o promocje stałe, to PZBuk ma propozycję, która dotyczy zakładów wielokrotnych na mecze piłki nożnej (określonych w regulaminie rozgrywek) oraz e-sportów. Udział w promocji podwyższa wygrane nawet o kilkanaście procent.

PZBuk oferuje też bardzo atrakcyjny program lojalnościowy, w ramach którego każda aktywność gracza nagradzana jest punktami. Zakładasz konto – otrzymujesz punkty, zawierasz zakład, dokonujesz depozytu – kolejne punkty, nawet, gdy się zalogujesz – już spływają na Twoje konto punkty. A co dalej? Kiedy już uzbierasz dostateczną liczbę punktów, możesz je wymienić na dostępny w sklepie gracza PZBuk bonus (różnego rodzaju) lub inne nagrody.

Jaka jest w PZBuk oferta kursowa?

oferta pzbukKursy w PZBuk stoją na dość dobrym poziomie, aczkolwiek z reguły nie ma tu rewelacji. Najlepiej kursy tego bukmachera wypadają w przypadku zakładów na mecze Bundesligi, NBA oraz NHL, a czasem też bardzo wysokie kursy zdarzają się na polską Ekstraklasę. Dlatego z kursów oferowanych przez PZBuk powinni być najbardziej zadowoleni gracze obstawiający właśnie spotkania odbywające się w ramach wymienionych rozgrywek. Dodajmy jeszcze, że PZbuk oferuje 3 rodzaje kursu – dziesiętny, brytyjski oraz amerykański.

Jaka jest w PZBuk oferta zakładów bukmacherskich?

Bukmacher PZBuk dba o szeroki wybór dyscyplin sportowych, których jest blisko 30 i można tu spotkać nawet takie dyscypliny, które nie są dostępne u żadnego innego bukmachera działającego w Polsce. Najlepiej, co oczywiste, przedstawia się oferta na piłkę nożną, ale bukmacher dba też bardzo np. o zakłady na koszykówkę. W ofercie bukmachera są również sporty elektroniczne – do wyboru jest wiele gier oraz rozmaite polskie i międzynarodowe turnieje e-sportowe. Co więcej spotkania e-sportowe można obstawiać też w ofercie na żywo. Bogactwo oferty zakładów wzbogaca jeszcze jedna kategoria, czyli „zakłady specjalne”. Można tu typować wyniki wydarzeń o charakterze politycznym i kulturalnym.

Poświęćmy nieco więcej uwagi ofercie zakładów live PZBuk, na którą bukmacher przeznaczył osobną zakładkę „Zakłady na żywo”.  Dyscyplin sportowych jest sporo, a poszczególnym wydarzeniom towarzyszą komputerowe wizualizacje ich przebiegu oraz statystyki aktualizowane w czasie rzeczywistym. Zdarzają się też transmisje spotkań sportowych na żywo, jednak dotyczą one tylko meczów NBA. Można tu skorzystać z funkcji „szybki zakład” (umożliwia ona typowanie kolejnych zdarzeń w danym meczu) oraz „Dodaj do ulubionych” (generuje powiadomienia o przebiegu danego spotkania).

Bukmacher PZBuk posiada w swojej ofercie zakłady pojedyncze, akumulowane i systemowe – ich dokładny opis znajdziesz na stronie internetowej w zakładce „Zasady zakładów wzajemnych”. Warto także wspomnieć, że dostępna jest tu opcja „Cash-out”, którą wielu innych polskich bukmacherów nie może się na razie pochwalić. Dzięki tej funkcji można zamknąć kupon jeszcze przed rozliczeniem wszystkich wydarzeń, na które był zawarty i dzięki temu ustrzec się straty części lub nawet całości postawionej stawki. Ponadto, wszystkie kupony rozliczane są od razu po zakończeniu danego wydarzenia, co usprawnia proces dalszego zawierania zakładów w PZBuk.

Gdzie można grać w PZBuk?

Bukmacher PZBuk umożliwia zawieranie zakładów bukmacherskich przede wszystkim poprzez swoją stronę internetową, ale w lipcu 2019 r. uruchomił też aplikację mobilną na urządzenia przenośne z systemem Android. Obecnie, czyli w 2019 r., bukmacher wydaje się nie planować podejmowania starań o zezwolenie na organizację zakładów w punktach naziemnych.

Sama strona internetowa ma wyróżniający się na rynku design, jednak w ogólnej ocenie trzeba przyznać, że jest przejrzysta i dzięki dość minimalistycznej grafice łatwo na niej znaleźć to, czego szukamy. Na głównej stronie szybko namierzyć można odnośniki zarówno do wszystkich dostępnych zakładów, jak i tych  na żywo, od razu wyświetla się tu także lista dyscyplin sportowych i polecanych wydarzeń. Można stąd przejść na podstronę dotyczącą dzisiejszych wydarzeń, wyników na żywo, statystyk, e-sportu, promocji i płatności. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do zasad zawierania zakładów w PZbuk, zainteresować Cię powinny 2 miejsca – „Zasady zakładów wzajemnych” oraz „Punkt obsługi klienta”, gdzie m.in. zamieszczono sekcję „FAQ”. Choć jak już wspomnieliśmy, aplikacja mobilna nie jest dostępna w ofercie bukmachera, sama strona internetowa bardzo dobrze sprawuje się na smartfonach czy tabletach i działa całkiem sprawnie.

Zanim postawisz swój pierwszy zakład w serwisie online PZBuk lub jego aplikacji mobilnej, musisz jednak najpierw założyć osobiste konto gracza. Zajmuje to przeciętnie kilka minut. W tym celu należy podać kilka danych osobowych, danych do logowania i innych informacji (np. dotyczących limitów czasu gry i obrotu) oraz zaakceptować wymagane zgody i oświadczenia. Choć nie jest to obowiązkowe, warto tu wpisać także aktualny w PZBuk kod promocyjny i w ten sposób zyskać jeszcze więcej środków bonusowych na grę. W ten sposób przeprowadzona zostaje tzw. szybka rejestracja, po dokonaniu której można już zawierać zakłady w serwisie. Nie wszystkie opcje są jednak dzięki niej odblokowane, aby móc wypłacać zgromadzone pieniądze na konto bankowe, konieczna jest rejestracja pełna. Co to oznacza? Otóż musisz jeszcze dosłać wyraźne zdjęcie bądź skan swojego dokumentu tożsamości oraz przedstawić dokument potwierdzający, że jesteś właścicielem danego numeru rachunku bankowego – akceptowany jest np. wyciąg z rachunku. Na koniec bukmacher weryfikuje prawdziwość przedstawionych dokumentów, a także pełnoletniość osoby, która założyła konto, po czym może już ona w pełni korzystać z wszystkich możliwości serwisu.

Jak przebiegają płatności w PZBuk?

płatności w pzbukWpłacić środki na konto gracza w PZBuk można w szybki i bezpieczny sposób na parę sposobów. Skorzystać więc można z systemu Przelewy24, Dotpay (za jego pośrednictwem zapłacimy też kartami płatniczymi VISA lub MasterCard) oraz poprzez Blik. Czas realizacji wpłaty to mniej jak 1 minuta. Natomiast w przypadku wypłat środków z konta, gracze mogą ich dokonać przez DotPay lub Przelewy24. Wypłata może w ten sposób być zrealizowana w 10 minut, choć w szczególnych przypadkach może się to przedłużyć do 48 godzin, a jak zastrzega bukmacher – nawet do 7 dni. Jest to prawdopodobne zwłaszcza wtedy, gdy dopiero co dostarczyliśmy dokumenty niezbędne do pełnej weryfikacji konta, gdyż wtedy trzeba doliczyć czas na ich analizę przez bukmachera. Wpłaty oraz wypłaty w PZBuk są wolne od prowizji czy innych opłat.

 

 

Obsługa klienta i pomoc PZBuk

PZBuk umożliwia kontakt drogą e-mailową oraz za pośrednictwem live czatu, z którego można skorzystać przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 19:00. Warto też wiedzieć, że bukmacher przygotował pomoce merytoryczne dla graczy zawierających zakłady w jego serwisie online, dlatego zamiast zadawać pytanie konsultantowi, możemy poszukać odpowiedzi w gotowych materiałach. Jeśli więc klikniesz w odnośnik „Punkt obsługi klienta”, znajdziesz panel FAQ z 4 kategoriami, tj. Bonus, Moje konto, Odpowiedzialna gra i Zakłady. Jeśli natomiast poszukujesz informacji na temat samego obstawiania zakładów, najlepiej wejdź w zakładkę „Zasady zakładów wzajemnych”, gdzie znajdziesz gruntowne omówienie zasad ogólnych, a także zasad dotyczących zakładów na poszczególne dyscypliny sportowe oraz innych kluczowych zagadnień związanych z typowaniem zakładów bukmacherskich.

Bukmacher PZBuk – garść faktów

PZBuk to skrót od nazwy „Polskie Zakłady Bukmacherskie”. Właścicielem marki jest firma „Cherry Online Polska sp. z o.o.”, która zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich online otrzymała w czerwcu 2018 r. (nr PS4.6831.26.2017). Działalność bukmacherską PZBuk rozpoczął w krótkim terminie od uzyskania licencji – już we wrześniu 2018 r. Doświadczeni gracze wiedzą już zapewne z kim mają do czynienia – większość udziałów spółki jest w rękach Cherry AB, czyli znanej w całej Europie firmy bukmacherskiej, która działała także w Polsce do momentu wejścia w życie nowelizacji Ustawy hazardowej z 2016 r.

Bukmacher PZBuk od razu zadbał o wizerunkową część swojej działalności, szeroko sponsorując polski sport. I tak, na swoim koncie PZBuk ma już sponsoring następujących podmiotów: Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, Reprezentacja Polski w koszykówce, Polska Hokej Liga, Energa Basket Liga, Energa Basket Liga kobiet oraz Suzuki Puchar Polski.

Zakłady bukmacherskie PZBuk – opinie i ocena

Bukmacher PZBuk zaliczył bardzo udany start, już na samym początku działalności przedstawiając rozbudowaną i ciekawą ofertę zakładów sportowych, która zadowoli szczególnie fanów NBA (którzy mogą oglądać transmisję z meczów live) i e-sportów. Na plus trzeba ocenić dostępny w PZBuk kod bonusowy i bonus powitalny, a małą liczbę promocji dla stałych graczy wynagradza świetny program lojalnościowy. Strona internetowa jest na dobrym poziomie, aczkolwiek zdecydowania przydałaby się specjalna aplikacja na urządzenia mobilne. Duża liczba możliwości dokonania bezpiecznych i szybkich wpłat czy wypłat, opcja Cash-out i możliwość skorzystania z pomocy konsultanta bukmachera przez 7 dni w tygodniu to kolejne dowody na to, że PZBuk dba o komfort swoich graczy. W ogólnym rozrachunku młody bukmacher wypada naprawdę bardzo dobrze i jeśli tylko kursy będą częściej wysokie, będziemy mogli z czystym sumieniem polecić grę w PZBuk.

Odbierz bonus